Přeskočit na hlavní obsah

Austin 2013

Zdravím!
Hlásím se po delší časové odmlce. Nebudu se vymlouvat, vím, že spousta z vás pracuje, nebo jim začala škola, a přesto stíháte psát třeba i každý den nebo aspoň několikrát týdně. Přiznám se, že si ráda přečtu různé nové články, ale sama mám problém nějaký vytvořit. Ale přece jen vás nechci nechat v nevědomí a budu se snažit aspoň občas něco přidat. Snad mě nezatratíte a budete se sem stále vracet :-)

A teď už k nadpisu! Jak jsem na začátku roku psala, přestěhovali jsme se do Brna. Honzík nastoupil do jedné americké firmě a já jsem nakonec zakotvila na soudě. Perfektní je, že mezi mou a Honzíkovou prací je jen jedna silnice! Takže spolu ráno jedeme tramvají, já se u soudu odpojím, Honzík přejde podchodem přes cestu a je skoro v práci.
Honzík je v práci hrozně moc spokojený a stejně tak i jeho šéfové. Nakonec to dopadlo tak, že jel poslední týden v září na služebku do USA. Konkrétně do Austinu v Texasu, kde mají hlavní sídlo. A já měl to štěstí, že jsem se svezla s ním na dovolenou! Stačilo zaplatil si letenku a mohlo se jet!


Odlétat jsme měli v neděli, ale letadlo do Londýna mělo poruchu a navazující lety jsme pak už nestíhali. Další let by byl až v úterý. Ale naštěstí se podařilo najít pro nás místo v pondělí v 7 ráno přes Amsterdam a Houston.


 Díky odletu až další den jsme dostali hotel přímo na letišti s krásným výhledem na terminál a letadla.

U Honzíkovy kolegyně, která má vlastní minifarmu ve městě, kde chová osly, koně i další zvířata. Její manžel je sice učitel fyziky na univerzitě, ale ve volném času si oblečen brnění, nasedne na koně, vezme dřevno do ruky a vyrazí do souboje!


Večeře jménem Phat Club :-D

Honzíkova večeře

Krásný výhled z County Line na barbecue

Západ slunce



Nevypadají jako Zeman, Havel a Klaus??

Vláček v parku


Ptáci mají rádi McDonald´s :-D


Centrum




Pokud nemůžete vymyslet značku, prostě to tam napište!


Kia v celé své kráse

Večerní koupání v bazénech u bytu - plus jeden malý kulatý s horkou vodou

Dokonce i pršelo, ale dusno nepřešlo...

U nás stojí půllitr asi 50,- Kč. V USA za skoro 4 l zaplatíte asi 60,- Kč :-/

Večeře v havajském stylu v Hula Hut

Nachos a hodně pálivá omáčka, která se tvářila jako rajčatový salát

Fajitas

Honzík si dal opět burger

Vysoká postel s hodně měkkou matrací

Komoda se zrcadlem - jupí!

kuchyňka

Na zpáteční cestě jsme nestihli let z Londýna, tak jsem museli 4 hodiny čekat na další. Dostali jsme poukaz na 30 liber a tak jsme ho utratili ve Starbucks. Chai latte mají dobré!

Kam jste letos vyrazili na dovolenou? Zůstali jste v ČR nebo jste jeli někam do zahraničí?

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Heraklion Archaeological Museum

Zdravím vás při pochmurném dubnovém pondělí.  Jelikož se pomalu blíží léto a s manželem uvažujeme, kam bychom letos mohli vyrazit na dovolenou, připomněla jsem si loňské léto fotkami z našich opožděných líbánek na Krétě. Fotky z výletu na Spinalongu a Knossos jste zde již mohli vidět. Nyní jsem si řekla, že bych vám mohla ještě ukázat několik fotek, které jsme nafotili po cestě zpět z Knossosu v Archeologickém muzeu v Heraklionu. Coby milovníka historie mé srdce jen plesalo a nadšeně fotilo všechny ty krásné pozůstatky vývoje civilizace.

Knossos

Když už jsme byli na Krétě, vydali jsme se i do palácového komplexu Knossos, snad nejznámější historické památky Kréty.  Vždycky jsem si přála se tam podívat! A teď se mi to splnilo! Procházela jsem tamtudy jen se zatajeným dechem a užívala si ten pocit ocitnout se na takovém místě tolik let po tom, co vzkvétalo a žilo zde nespočet lidí. Ta přestava, že i po tolika staletích (a nejen těch) něco z této ohromné stavby zůstalo až do současna. Milovníci historie jistě pochopí, o čem mluvím. Takže teď už vás jen nechám se kochat fotkami, které jsem tam pořídila :-)

Nicholas Winton (1909-2015)

Dnes se na internetu objevila smutná zpráva, a to o úmrtí sira Nicholase Wintona.  Pro ty z vás, kdo nevědí, o koho jde, jedná se o bývalého britského obchodníka, který těsně před 2. světovou válkou pomocí vlakových transportů směřujících do Velké Británie zachránil z předválečného Československa na 669 dětí, převážně židovského původu. Nebýt tohoto skutku, většina z nich by skončila v koncentračních táborech a zřejmě nevyhnutelně i v plynových komorách. Díky tomuto muži (a také jeho dalším spolupracovníkům, jež však nejsou tak známí jako sir Nicholas) tak tyto děti nepotkal stejný osud jako jejich rodiče.  Více si o siru Nicholasovi můžete přečíst na wikipedii  a mnoha dalších zdrojích. A proč že mě tento muž zaujal? Když jsem byla na gymnáziu, poslali nás tehdy učitelé do kina a pustili nám dokument slovenského režiséra Mateje Mináče Nicholas Winton - Síla lidskosti . Tento dokument je velmi dobře zpracovaný a záběry z jiného pořadu stanice CBS, kde se sir Nichol...