Přeskočit na hlavní obsah

Krásný Nový rok 2013!

Zdravím vás v Novém roce!
Jak jste strávili včerejší oslavami vesměs bujarý Silvestr? Doufám, že jste si ho užili :-)
Máme tady další rok, tentokrát s konečnou číslovkou 13. Kdo ví, třeba bude šťastná pro spoustu z nás.
Mě čekají v životě hned 2 nové změny, stěhování do Brna a pak snad nová práce. Ještě včera jsme s Honzíkem jeli do Brna odevzdat přihlášku a požadované dokumenty k výběrovému řízení. A to přesně na tu pozici, kterou jsem studovala na vysoké škole! Není to krásná náhoda? Kdyby to vyšlo, pracovala bych v oboru a navíc bychom byli s Honzíkem jen pár metrů od sebe, on v Spielberk Office centre a já na Městském soudě. 


A co si do Nového roku přát? Ať jste šťastní, zdraví, usměvaví, stále plní dobré nálady a ať se vám daří ve všem, co budete chtít.
Také vám děkuju za vaši přízeň, kterou jste mi v uplynulém roce věnovali a doufám, že se sem budete stále rádi vracet, jako dosud.

Krásný Nový rok!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Heraklion Archaeological Museum

Zdravím vás při pochmurném dubnovém pondělí.  Jelikož se pomalu blíží léto a s manželem uvažujeme, kam bychom letos mohli vyrazit na dovolenou, připomněla jsem si loňské léto fotkami z našich opožděných líbánek na Krétě. Fotky z výletu na Spinalongu a Knossos jste zde již mohli vidět. Nyní jsem si řekla, že bych vám mohla ještě ukázat několik fotek, které jsme nafotili po cestě zpět z Knossosu v Archeologickém muzeu v Heraklionu. Coby milovníka historie mé srdce jen plesalo a nadšeně fotilo všechny ty krásné pozůstatky vývoje civilizace.

Knossos

Když už jsme byli na Krétě, vydali jsme se i do palácového komplexu Knossos, snad nejznámější historické památky Kréty.  Vždycky jsem si přála se tam podívat! A teď se mi to splnilo! Procházela jsem tamtudy jen se zatajeným dechem a užívala si ten pocit ocitnout se na takovém místě tolik let po tom, co vzkvétalo a žilo zde nespočet lidí. Ta přestava, že i po tolika staletích (a nejen těch) něco z této ohromné stavby zůstalo až do současna. Milovníci historie jistě pochopí, o čem mluvím. Takže teď už vás jen nechám se kochat fotkami, které jsem tam pořídila :-)

Nicholas Winton (1909-2015)

Dnes se na internetu objevila smutná zpráva, a to o úmrtí sira Nicholase Wintona.  Pro ty z vás, kdo nevědí, o koho jde, jedná se o bývalého britského obchodníka, který těsně před 2. světovou válkou pomocí vlakových transportů směřujících do Velké Británie zachránil z předválečného Československa na 669 dětí, převážně židovského původu. Nebýt tohoto skutku, většina z nich by skončila v koncentračních táborech a zřejmě nevyhnutelně i v plynových komorách. Díky tomuto muži (a také jeho dalším spolupracovníkům, jež však nejsou tak známí jako sir Nicholas) tak tyto děti nepotkal stejný osud jako jejich rodiče.  Více si o siru Nicholasovi můžete přečíst na wikipedii  a mnoha dalších zdrojích. A proč že mě tento muž zaujal? Když jsem byla na gymnáziu, poslali nás tehdy učitelé do kina a pustili nám dokument slovenského režiséra Mateje Mináče Nicholas Winton - Síla lidskosti . Tento dokument je velmi dobře zpracovaný a záběry z jiného pořadu stanice CBS, kde se sir Nichol...