Přeskočit na hlavní obsah

Expedice 2007 - Mount Nebo

Jak jsem slibovala, dneska se podíváme na Mount Nebo. Jedná se o horu v Jordánsku, odkud podle Bible spatřil Mojžíš poprvé zemi zaslíbenou. Na vrcholku se nachází malý kostelík, kde si můžete zapálit svíčku  a který kdysi navštívil i papež Jan Pavel II. Také pomník, který vás upozorňuje na vstup na Mount Nebo, a zvláštní "Hadí sochu."

 pohled z vrcholku hory


 vzpomínka na papeže

 Mojžíšův pomník

 Hadí socha


 foto v kostelíku na památku návštěvy papeže

 také jsem si jednu zapálila

 kostelík

od Mount Nebo po cestě k Petře


 všimněte si červené nohy - aneb většinou si z výletu přivezu nějaký úraz... tentokrát opařenou nohu :-D


 krásný pohled na přehradu


s chudákem zafačovanou nohou (opařena vařící vodou)

 večeře v hotelu nedaleko Petry - až na "květák" to bylo skvělé

 tohle bylo geniální, spousta sladkého a bříško si pochvalovalo

koupila jsem si jednu takovou lahvičku s pískem, ale nepřežila cestu do ČR, zbyl jen barevný písek

Příště se těšte na Petru (splněný sen) a trochu Rudého moře :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Heraklion Archaeological Museum

Zdravím vás při pochmurném dubnovém pondělí.  Jelikož se pomalu blíží léto a s manželem uvažujeme, kam bychom letos mohli vyrazit na dovolenou, připomněla jsem si loňské léto fotkami z našich opožděných líbánek na Krétě. Fotky z výletu na Spinalongu a Knossos jste zde již mohli vidět. Nyní jsem si řekla, že bych vám mohla ještě ukázat několik fotek, které jsme nafotili po cestě zpět z Knossosu v Archeologickém muzeu v Heraklionu. Coby milovníka historie mé srdce jen plesalo a nadšeně fotilo všechny ty krásné pozůstatky vývoje civilizace.

Knossos

Když už jsme byli na Krétě, vydali jsme se i do palácového komplexu Knossos, snad nejznámější historické památky Kréty.  Vždycky jsem si přála se tam podívat! A teď se mi to splnilo! Procházela jsem tamtudy jen se zatajeným dechem a užívala si ten pocit ocitnout se na takovém místě tolik let po tom, co vzkvétalo a žilo zde nespočet lidí. Ta přestava, že i po tolika staletích (a nejen těch) něco z této ohromné stavby zůstalo až do současna. Milovníci historie jistě pochopí, o čem mluvím. Takže teď už vás jen nechám se kochat fotkami, které jsem tam pořídila :-)

Nicholas Winton (1909-2015)

Dnes se na internetu objevila smutná zpráva, a to o úmrtí sira Nicholase Wintona.  Pro ty z vás, kdo nevědí, o koho jde, jedná se o bývalého britského obchodníka, který těsně před 2. světovou válkou pomocí vlakových transportů směřujících do Velké Británie zachránil z předválečného Československa na 669 dětí, převážně židovského původu. Nebýt tohoto skutku, většina z nich by skončila v koncentračních táborech a zřejmě nevyhnutelně i v plynových komorách. Díky tomuto muži (a také jeho dalším spolupracovníkům, jež však nejsou tak známí jako sir Nicholas) tak tyto děti nepotkal stejný osud jako jejich rodiče.  Více si o siru Nicholasovi můžete přečíst na wikipedii  a mnoha dalších zdrojích. A proč že mě tento muž zaujal? Když jsem byla na gymnáziu, poslali nás tehdy učitelé do kina a pustili nám dokument slovenského režiséra Mateje Mináče Nicholas Winton - Síla lidskosti . Tento dokument je velmi dobře zpracovaný a záběry z jiného pořadu stanice CBS, kde se sir Nichol...