Přeskočit na hlavní obsah

Dobrá zpráva!!!

Jak už to tak bývá, někdy máte lepší období, kdy se vám vše daří, a naopak jindy zase období, kdy to zkrátka nevychází. To horší bylo loňský rok, kdy jsem měla menší problémy se školou, práce taky moc nebylo a rodičovské domluvy ohledně školy (i když už 2 roky bydlím s přítelem :-D) taky zrovna nepřidají na sebevědomí.
Ale letos, tak letos se to začalo obracet!
Nejprve to vlastně začalo dobře i špatně. Měla jsem ve škole důležité zkoušky, rovnou 4 a z toho se mi jedna nepovedla. A to by tak nějak vedlo k ukončení studia. Jenomže jak možná někteří ví, existuje takový hezký článek Studijního a zkušebního řádu, v němž si můžete ze zvláštních důvodů požádat o prominutí jisté povinnosti a dostat tak v podstatě další šanci. 
Tudíž jsem neváhala a poslala si tuto žádost s doložením jistých zdravotních komplikací, které měly vliv na soustředění a tudíž i učení, a ejhle!! Přišel mi dopis, v němž mi paní děkanka s požehnáním rektora vyhovuje a já si tak tu nepovedenou zkoušku zopakuju!! Takže slavme třikrát hurá!!



Yahoo!

Komentáře

  1. Wááu, tak paráda, gratuluju!!! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Díky, sama jsem skákala radostí, je to jediná věc, která mě dělila od Bc :-D

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Díky za každý Váš komentář!

Populární příspěvky z tohoto blogu

Heraklion Archaeological Museum

Zdravím vás při pochmurném dubnovém pondělí.  Jelikož se pomalu blíží léto a s manželem uvažujeme, kam bychom letos mohli vyrazit na dovolenou, připomněla jsem si loňské léto fotkami z našich opožděných líbánek na Krétě. Fotky z výletu na Spinalongu a Knossos jste zde již mohli vidět. Nyní jsem si řekla, že bych vám mohla ještě ukázat několik fotek, které jsme nafotili po cestě zpět z Knossosu v Archeologickém muzeu v Heraklionu. Coby milovníka historie mé srdce jen plesalo a nadšeně fotilo všechny ty krásné pozůstatky vývoje civilizace.

Knossos

Když už jsme byli na Krétě, vydali jsme se i do palácového komplexu Knossos, snad nejznámější historické památky Kréty.  Vždycky jsem si přála se tam podívat! A teď se mi to splnilo! Procházela jsem tamtudy jen se zatajeným dechem a užívala si ten pocit ocitnout se na takovém místě tolik let po tom, co vzkvétalo a žilo zde nespočet lidí. Ta přestava, že i po tolika staletích (a nejen těch) něco z této ohromné stavby zůstalo až do současna. Milovníci historie jistě pochopí, o čem mluvím. Takže teď už vás jen nechám se kochat fotkami, které jsem tam pořídila :-)

Nicholas Winton (1909-2015)

Dnes se na internetu objevila smutná zpráva, a to o úmrtí sira Nicholase Wintona.  Pro ty z vás, kdo nevědí, o koho jde, jedná se o bývalého britského obchodníka, který těsně před 2. světovou válkou pomocí vlakových transportů směřujících do Velké Británie zachránil z předválečného Československa na 669 dětí, převážně židovského původu. Nebýt tohoto skutku, většina z nich by skončila v koncentračních táborech a zřejmě nevyhnutelně i v plynových komorách. Díky tomuto muži (a také jeho dalším spolupracovníkům, jež však nejsou tak známí jako sir Nicholas) tak tyto děti nepotkal stejný osud jako jejich rodiče.  Více si o siru Nicholasovi můžete přečíst na wikipedii  a mnoha dalších zdrojích. A proč že mě tento muž zaujal? Když jsem byla na gymnáziu, poslali nás tehdy učitelé do kina a pustili nám dokument slovenského režiséra Mateje Mináče Nicholas Winton - Síla lidskosti . Tento dokument je velmi dobře zpracovaný a záběry z jiného pořadu stanice CBS, kde se sir Nichol...