Přeskočit na hlavní obsah

Horizont Olomouc

Ano, přiznávám se, opět jsem vás zanedbala.. Ale ono se to nezdá. Člověk je v podstatě pořád doma a přesto není čas :-/


Minulý víkend jsme si s Honzíkem zajeli do Horizontu, který jsme nestihli, když jsme se vydali na Sv. Kopeček. Povím vám, je tam opravdu krásně. Poslední zářijový víkend, v podstatě už první podzimní a ono tak nádherně svítilo sluníčko :-)
Líbil se mi krásný malý vodopád, který je v arboretu uměle vybudován. A taky dřevěný altánek, kde si můžete odpočinout.


V arboretu mají kromě stromů, keřů a nejrůznějších květin taky zvířátka. Například pěkné kozly, kteří si rádi dávají pusu a očuchávají si vzájemně zadky :-D

Arboretum není zrovna moc velké, takže ho máte za chvilku projdeno a můžete se osvěžit v nedaleké restauraci nebo kavárně & cukrárně. Zmrzku mají super a koktejly jsou výborné. Doporučuju!
Teď už si jen užívejte fotečky ;-)


A taky krásní barevní papoušci.









                                                                                                                                     

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Heraklion Archaeological Museum

Zdravím vás při pochmurném dubnovém pondělí.  Jelikož se pomalu blíží léto a s manželem uvažujeme, kam bychom letos mohli vyrazit na dovolenou, připomněla jsem si loňské léto fotkami z našich opožděných líbánek na Krétě. Fotky z výletu na Spinalongu a Knossos jste zde již mohli vidět. Nyní jsem si řekla, že bych vám mohla ještě ukázat několik fotek, které jsme nafotili po cestě zpět z Knossosu v Archeologickém muzeu v Heraklionu. Coby milovníka historie mé srdce jen plesalo a nadšeně fotilo všechny ty krásné pozůstatky vývoje civilizace.

Knossos

Když už jsme byli na Krétě, vydali jsme se i do palácového komplexu Knossos, snad nejznámější historické památky Kréty.  Vždycky jsem si přála se tam podívat! A teď se mi to splnilo! Procházela jsem tamtudy jen se zatajeným dechem a užívala si ten pocit ocitnout se na takovém místě tolik let po tom, co vzkvétalo a žilo zde nespočet lidí. Ta přestava, že i po tolika staletích (a nejen těch) něco z této ohromné stavby zůstalo až do současna. Milovníci historie jistě pochopí, o čem mluvím. Takže teď už vás jen nechám se kochat fotkami, které jsem tam pořídila :-)

Nicholas Winton (1909-2015)

Dnes se na internetu objevila smutná zpráva, a to o úmrtí sira Nicholase Wintona.  Pro ty z vás, kdo nevědí, o koho jde, jedná se o bývalého britského obchodníka, který těsně před 2. světovou válkou pomocí vlakových transportů směřujících do Velké Británie zachránil z předválečného Československa na 669 dětí, převážně židovského původu. Nebýt tohoto skutku, většina z nich by skončila v koncentračních táborech a zřejmě nevyhnutelně i v plynových komorách. Díky tomuto muži (a také jeho dalším spolupracovníkům, jež však nejsou tak známí jako sir Nicholas) tak tyto děti nepotkal stejný osud jako jejich rodiče.  Více si o siru Nicholasovi můžete přečíst na wikipedii  a mnoha dalších zdrojích. A proč že mě tento muž zaujal? Když jsem byla na gymnáziu, poslali nás tehdy učitelé do kina a pustili nám dokument slovenského režiséra Mateje Mináče Nicholas Winton - Síla lidskosti . Tento dokument je velmi dobře zpracovaný a záběry z jiného pořadu stanice CBS, kde se sir Nichol...