Přeskočit na hlavní obsah

Grease!!

Kdo by tenhle film neznal! Pomáda je zkrátka kultovní. Jasně, najdou se i tací, kterým se nelíbí a dokonce i tací, kteří ji ještě nikdy neviděli :-D
Zrovna dneska ráno jsem narazila na jedno video. Olivia Newton-John (Sandy) je totiž kromě herečky i zpěvačkou (třeba je i známé její Xanadu)  a před třemi roky si na nějaký svůj koncert pozvala Johna Travoltu (Danny) a k 30. výročí od natočení Pomády si spolu zazpívali pár písniček. A musíte uznat, že jim to i po takové době spolu jde i ladí :-)

jako první You´re the one (that I want)

                                                                          
                                                     ENJOY IT!!!

a nezapomenutelná Summer Nights


Komentáře

  1. Je to tak dva měsíce zpátky, co jsem si uvědomila, že ty písničky znám, ale Pomádu jsem neviděla. A přitom to je základ! =D Tak už to mám dohnaný, naštěstí, ale i po těch letech jsou fakt dobří! =)

    OdpovědětVymazat
  2. To jo no, Johnovi už to sice nejde tolik jako kdysi, ale když vezmeš, že se věnoval hlavně hraní než zpívání, tak bych řekla, že i tak dost dobré :-)
    A viděla jsi už i Pomáda 2? :-D

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Díky za každý Váš komentář!

Populární příspěvky z tohoto blogu

Heraklion Archaeological Museum

Zdravím vás při pochmurném dubnovém pondělí.  Jelikož se pomalu blíží léto a s manželem uvažujeme, kam bychom letos mohli vyrazit na dovolenou, připomněla jsem si loňské léto fotkami z našich opožděných líbánek na Krétě. Fotky z výletu na Spinalongu a Knossos jste zde již mohli vidět. Nyní jsem si řekla, že bych vám mohla ještě ukázat několik fotek, které jsme nafotili po cestě zpět z Knossosu v Archeologickém muzeu v Heraklionu. Coby milovníka historie mé srdce jen plesalo a nadšeně fotilo všechny ty krásné pozůstatky vývoje civilizace.

Knossos

Když už jsme byli na Krétě, vydali jsme se i do palácového komplexu Knossos, snad nejznámější historické památky Kréty.  Vždycky jsem si přála se tam podívat! A teď se mi to splnilo! Procházela jsem tamtudy jen se zatajeným dechem a užívala si ten pocit ocitnout se na takovém místě tolik let po tom, co vzkvétalo a žilo zde nespočet lidí. Ta přestava, že i po tolika staletích (a nejen těch) něco z této ohromné stavby zůstalo až do současna. Milovníci historie jistě pochopí, o čem mluvím. Takže teď už vás jen nechám se kochat fotkami, které jsem tam pořídila :-)

Nicholas Winton (1909-2015)

Dnes se na internetu objevila smutná zpráva, a to o úmrtí sira Nicholase Wintona.  Pro ty z vás, kdo nevědí, o koho jde, jedná se o bývalého britského obchodníka, který těsně před 2. světovou válkou pomocí vlakových transportů směřujících do Velké Británie zachránil z předválečného Československa na 669 dětí, převážně židovského původu. Nebýt tohoto skutku, většina z nich by skončila v koncentračních táborech a zřejmě nevyhnutelně i v plynových komorách. Díky tomuto muži (a také jeho dalším spolupracovníkům, jež však nejsou tak známí jako sir Nicholas) tak tyto děti nepotkal stejný osud jako jejich rodiče.  Více si o siru Nicholasovi můžete přečíst na wikipedii  a mnoha dalších zdrojích. A proč že mě tento muž zaujal? Když jsem byla na gymnáziu, poslali nás tehdy učitelé do kina a pustili nám dokument slovenského režiséra Mateje Mináče Nicholas Winton - Síla lidskosti . Tento dokument je velmi dobře zpracovaný a záběry z jiného pořadu stanice CBS, kde se sir Nichol...